Slevomat.cz, s.r.o.

slevomat

Slevomat.cz, s.r.o.

_98a4847 _m0a4502 _m0a4576 dsc_0017 dsc_0034

S kým se potkáte

Jakub Bartásek
UI/UX Designer

Do Slevomatu jsem přišel teprve před rokem, ale díky rychlému tempu a pohodovým lidém mám pocit, že už jsem tu mnohem déle. Dbám na přehlednost, srozumitelnost a čitelnost každé stránky, obrazovky či interakce na Slevomat.cz. To je můj přínos k dobrému zážitku našich zákazníků.
Linkedin

 

Jana Procházková
HR Specialist

Ve Slevomatu mám na starosti najít budoucí kolegy, kterým perfektně sedne naše punková firemní kultura a kteří jsou rádi inspirováni k neustálému zlepšování a zároveň inspirací pro ostatní. Na Unihuntu si s vámi ráda popovídám o tom, jaké je to pracovat u nás, jak by se Vám líbilo v našem designerském týmu a třeba i jaké jsou naše legendární party.

Linkedin

Co by vás mohlo zajímat

Čím se vaše firma primárně zabývá?

Slevomat patří mezi první adresy českého internetu, kam se chodí lidé inspirovat, když chtějí nakupovat online. Denně přinášíme desítky nápadů, jak trávit volný čas, kam na cesty, co dobrého na zub, kam za kulturou či za sportem. Každý si tam najde své, to vše v zajímavé cenové relaci.

Jak vám do toho zapadá UX a jak je ve firmě vnímáno?

Máme 5členné UX oddělení, které je součástí oddělení Produktu a vývoje. Každá úprava webu nebo našich mobilních aplikací projde přes toto oddělení a UX přípravu. UX oddělení také přichází s novými návrhy na vylepšení webu i appky.

Jakou vizi – cíl má vaše UX oddělení?

Zkušenost zákazníka je pro Slevomat velmi zásadní a úkolem našeho UX oddělení je, aby každý z našich téměř 2 milionů zákazníků měl, jak se říká, dobrý zážitek. Hlavní je, aby si zákazník se Slevomatem spojil příjemnou pozitivní zkušenost. UX oddělené také usnadňuje svými vylepšováky práci lidem ve firmě i našim obchodním partnerům, kteří používají naše rozhraní.

Co je pro vás v současnosti největší výzvou?

Rozšíření týmu tak, abychom měli prostor pro více uživatelských výzkumů a testování. Chceme se více bavit s našimi zákazníky.

Kolik vás v UX je a jak jsou jednotliví členové zaměření?

Aktuálně u nás pracují 2 designéři a 3 produkťáci. Produkťáci se zaměřují na hledání a vyhodnocování příležitostí pro zlepšení Slevomatu a přípravu zadání a wireframes. Designéři zpracovávají konkrétní obrazovky, interakce, podílí se na návrhu funkce a stránek.

S kým konkrétně bych se ve vašem oddělení setkal a pracoval?

Tým aktuálně tvoří Martin (šéf Produktu a vývoje), UX designéři Kuba a Tom a UX specialista Jakub. Častá spolupráce by byla také s Ondrou (šéf webového vývoje) a Michalem (šéf mobilního týmu). S těmi asi nejčastěji.
Občas se pobavíte i s dalšími členy našeho produktového a vývojového týmu, případně s kýmkoli ve Slevomatu, když to bude třeba.

Co je náplní práce lidí ve vašem týmu?

Hlavní náplní práce jsou návrhy webu a appek, zadání pro vývojáře, testování s uživateli a kvalitativní zákaznický výzkum.

Co máte v plánu na nejbližší rok, abyste se vzdělávali a rozvíjeli své dovednosti a znalosti?

Chceme doplnit tým o nové posily, které posunou Slevomat zase o kousek dál. O tom, co konkrétně nás čeká, si rádi popovídáme přímo 3. 12. Nechceme veřejně prozrazovat detaily. 🙂

Co se týká rozvoje našeho UX týmu, chodíme na odborné konference v Česku, ale chtěli bychom se teď vydat i do zahraničí (např. na berlínský UX Camp). Pravidelně si zveme zajímavé externí odborníky na přednášky či workshopy. Každý člen týmu má také prostor si v rámci vzdělávacího rozpočtu individuálně naplánovat, jaká školení a konference by chtěl navštívit.

Je to pro vás priorita, případně jak moc je důležitá?

No jasně. Obor se neustále vyvíjí a nemůžeme usnout na vavřínech. Kdo by se nevzdělával, ten by časem neudržel svou odbornost.

Hledáte teď aktuálně někoho do svého týmu a koho?

Aktuálně hledáme především UI/UX designéra a také designéra mobilních aplikací. Detaily k volným židlím najdete na www.slevomat.cz/prace.

Na koho se mám obrátit, pokud bych měl zájem o práci u vás?

Buď si přímo na veletrhu odchytněte Kubu Bartáska, nebo nám napište na prace@slevomat.cz, případně je na příjmu také Martin Snížek na martin.snizek@slevomat.cz.

Je ještě něco, co zde nepadlo a je dobré to zmínit?

Máme kompletně interní tým vývojářů webu i mobilních aplikací. Vývoj probíhá agilně, v krátkých cyklech a aplikujeme mobile first přístup. Máme ambiciózní plány a velký navštěvovaný web otevřený nápadům.

Určitě mrkněte také na @SlevomatLIVE a na náš Facebook. 🙂

Zpět na úvodní stránku