USER TECHNOLOGIES S.R.O.

usertech

USER TECHNOLOGIES S.R.O.

S kým se potkáte

tomas-necas-ram

Tomáš Nečas, Creative Director

UX je prvním krokem ke skvělému produktu, kterých jsme u nás postavili již desítky. V týmu jsem zodpovědný za spojení UX a často velmi odvážného designu. Náš přístup je hodně hravý a musí nás bavit.

 

lubomir-ruska-ram

Ľubomír Ruska

Jako Lead UX Designer kladu spoustu otázek a vždy hledám odpověď. V Usertechu mě baví uvolněná startupová atmosféra a práce na gamechanging produktech.

Co by vás mohlo zajímat

Čím se vaše firma primárně zabývá?

Usertech pomáhá stavět nové produkty startupům a korporacím.

Jak vám do toho zapadá UX a jak je ve firmě vnímáno?

UX vnímáme jako výhodu oproti konkurenčním produktům. Uživatelé našich aplikací je používají při práci – proto je jedním z našich hlavních cílů efektivita. Věříme, že uživatelé pracují efektivněji s promyšlenými a atraktivně vypadajícími nástroji.

Jakou vizi – cíl má vaše UX oddělení?

Usertech nepracuje pouze na daném zadání, ale jeho hodnota je klientům pomáhat jak s vývojem, tak se samotnou myšlenkou produktu, uplatnit naše zkušenosti z digitálního prostředí pro co nejlepší použití uživateli.

¨

Co je pro vás v současnosti největší výzvou?

Nové technologie a mobilní zařízení ve velké míře ovlivňují celý proces vytváření UX i designu. Snažíme se hledat nové cesty, jak uživatelům doručit obsah, zcela rozdílné flow.

Kolik vás v UX je a jak jsou jednotliví členové zaměření?

V naší kreativě je propojeno UX a design, máme 2 seniorní UX designéry, 2 art directory a 2 grafické designéry. Rozdělujeme se dle typu projektu.

S kým konkrétně bych se ve vašem oddělení setkal a pracoval?

Jsme sedmičlenný mladý tým (věkový průměr bude okolo 25 let), máme mladého a zapáleného kreativního ředitele Toma, který se snaží UX i design posouvat novým směrem. Naši designéři se o věcech vždy baví dohromady, spolupracují, jsme dobře fungující kolektiv, skvěle se doplňujeme. Máme dva Art Directory, Nicky, původem ze Sofie, je precizní v detailech UI, Kate se zase snaží udělat práci neokoukaně, přitom stále s ohledem na funkčnost. Naše UX hvězdy jsou Lubo a Robert, kteří stojí u zrodu většiny našich projektů, díky nim vždy přesně víme, jaký je smysl toho, co děláme. Máme dva grafické designéry, Honza je nadšený experimentátor studující UMPRUM, Tomáš se zase neuvěřitelně rychle učí a web dokáže i nakódovat.

Co je náplní práce lidí ve vašem týmu?

Co máte v plánu na nejbližší rok, abyste se vzdělávali a rozvíjeli své dovednosti a znalosti?

Neustále zkoumáme nové technologie a postupy, na začátku roku jsme přešli v designování webů a appek kompletně na Sketch, experimentujeme s Hype, využíváme Avocode. Snažíme se co nejlépe komunikovat s vývojem, aby byl finální produkt perfektní. Učíme se navzájem od sebe, člen týmu má možnost udělat workshop zaměřený na to, v čem vyniká a ostatní se mohou zdokonalit. V příštím roce chceme být silní v UX a designu, vypracovat si signature pozici, ve stylu “toto dělal Usertech”.

Je to pro vás priorita, případně jak moc je důležitá?

Maximálně.

Hledáte teď aktuálně někoho do svého týmu a koho?

Máme vždy zájem o šikovné a pracovité lidi, kteří přinesou nový pohled, či zkušenosti. Rádi se setkáme s UX designéry i klasickými designéry.

Na koho se mám obrátit, pokud bych měl zájem o práci u vás?

Lucia Patoprstá patoprsta@ut.plus

Je ještě něco, co zde nepadlo a je dobré to zmínit?

 Zpět na úvodní stránku