UXZ Newsletter #1 - Zajímavosti a tipy ze světa UX

napsal Jan HlaváčKonference UXZ

6. 2. 2020

Náš první newsletter, kde s vámi chceme každý měsíc sdílet zajímavosti, na které v průběhu měsíce narazíme.

Články a studie k přečtení

Přehled článku, které nás za poslední měsíc zaujaly. Pokud budete chtít, můžete nám sami odkaz na zajímavý článek poslat do dalšího newsletteru.

Zdroje k prostudování a inspirace

Videa a přednášky

Redesigny z nedávné doby

Portfólia a životopisy

UXZ akce a tipy na zajímavé události

No alt text provided for this image

Práce v UX

Kdo kde dělá

Kdo hledá práci v UX?

Pokud se poohlížíte po nové příležitosti v UX, napište nám. Rádi vás zde uvedeme.

  • UX desinérka z Brna + remote: Jsem UX designér s mnohaletými zkušenosti z online marketingu, které využívám ve své každodenní práci. Aktuálně pracuji v jednom z největších českých e-shopů, kde se podílím na všech částí design procesu. Bydlím v Brně, jsem nakloněná i remote spolupráci. Kontakt: předáme na vyžádání.
  • Markéta Kljapová (UX výzkumnice, Praha): Dělala jsem UX research pro technologickou firmu a předtím kvalitativní výzkum v agentuře pro výzkum trhu a veřejného mínění. Jsem dobrá v analýze, poznávám systém, hledám chyby a návrhy jejich řešení. Umím naslouchat a ptát se. Také dobře píšu, i když to dosud byly převážně reporty z výzkumů. Ty jsem tvořila tak, aby nejen dodaly data a závěry, nýbrž je byla i zábava číst. Jsem otevřená různým způsobům spolupráce. Kontakt: marketa.kljapova@gmail.com

Kdo práci nabízí?

  • V Livesportu hledáme UX researchera/designera, který se pustí do vychytávání našich stávajících produktů a zároveň zvládne pracovat na nových. Ve spolupráci s UI designery by měl zajistit všechno od prvotních výzkumů až po návrh uživatelského rozhraní pro 85 milionů sportovních fanoušků.

Mimo UX

V této nepravidelné sekci najdete různé zajímavosti k psychologii, marketingu, osobnímu rozvoji a možná i filosofii.

Zapojte se i vy

Máte zajímavý tip na článek, redesign či akci, ať už vaše nebo vás jen zaujala? Napište nám buď na e-mail kontakt@uxz.cz nebo třeba na do kanálu uxz-newsletter na Slacku.

Chcete dostat další tipy mailem každý měsíc?

Zde se můžete do našeho newsletteru přihlásit.

Program konference UX z praxe - případové studie