Česká spořitelna, a.s.

S kým se potkáte

Tomáš Žďára
Innovation Driver & Digital Punker

Zná lidi a lidi znají jeho. Horizontální proxy, zvědavec, nadšenec a dotahovač, toho času korporátní punkáč. Tradičně stojím mezi různými komunitami a světy, kde povětšinou hledám způsob, jak si být vzájemně užiteční. Aktuálně si žiju svůj diskopříběh s dalšími šílenými vizionáři na nečekaném místě, ve Spořce. Aneb jak pohnout firmou s 10 000 spolupracovníky myšlením o 15 let dopředu. UX nadšenec a podporovatel. UX vnímám jako kořenovou příčinu všeho dobrého i zlého.

Linkedin

Lucka Navrátilová
UX Designer

Ve Spořitelně pracuje na pozici UX Designera dva roky. Na bance ji baví její pestrost, člověk se zde opravdu nenudí. Řeší se tu projekty s dopadem na statisíce lidí a kde jinde si vyzkoušet například redesign bankomatů nebo NFC platby. Baví ji primárně výzkum a interakční design. Ráda se v UX neustále vzdělává a oceňuje, že v tom má od banky plnou podporu.

Linkedin

Co by vás mohlo zajímat

Čím se vaše firma primárně zabývá?

Jsme univerzální banka. Jsme jednička na trh, která umí pomoci řešit potřeby jednotlivců, živnostníků i velkých nadnárodních firem. Dokážeme obsloužit skutečně velmi rozličné potřeby a očekávání. Procházíme velkou transformací. Spíše než bankou jsme v budoucnu technologickou společností, která operuje ve finančních službách. Stavíme na poradenství a zákaznickém zážitku. Palivem transformace je mmj. flexibilní IT, v jeho útrobách funguje hned několik agilních týmů. Jeden z nich je i naše brigáda "Pokročilých technologií a prototypů a UX", obecně zastřešuje všechno nové megetrendy a inovace, jejich prototypování a nasazování. Nevěříte?

Jak vám do toho zapadá UX a jak je ve firmě vnímáno?

UX je kořenové podhoubí, hygienické minimum pro vznik smysluplných věcí. Neoddělitelná součást většiny nově vznikajících projektů. Jiný způsob práce, který má zajistit, že dodané bude nejenom technicky, ale někomu se to bude i líbit, bude se v tom orientovat a budu to chtít používat. Banka si moc dobře uvědomuje, jak je uživatel důležitý.

Co je pro vás v současnosti největší výzvou?

Skloubit ambiciózní růst týmu ruku v ruce s prací na projektech a rozvojem stávajících členů.

Kolik vás v UX je a jak jsou jednotliví členové zaměření?

Tolik, aby se dali nasytit u jednoho velkého stolu :) 8 + externí kapacity

S kým konkrétně bych se ve vašem oddělení setkal a pracoval?

Obecně se špičkami na trhu. S uvědoměním, že nejsem nejchytřejší v místnosti a mám okolo sebe bandu nadšených velmi seniorních specialistů i generalistů, od kterých se toho můžu spoustu naučit.

Co máte v plánu na nejbližší rok, abyste se vzdělávali a rozvíjeli své dovednosti a znalosti?

Je to naprostý fundament všeho :)

Co je náplní práce lidí ve vašem týmu?

Rozzářit oči našich klientů. To všechno skrze funkční a atraktivní řešení, která je budou mile překvapovat a posouvat hranice pro ně přidané hodnoty.

Je to pro vás priorita, případně jak moc je důležitá?

Hledáme vždy, když existuje někdo, kdo má co nabídnout a komu se líbí co děláme.

Hledáte teď aktuálně někoho do svého týmu a koho?

Ivana Kunayová ikunayova@csas.cz LinkedIn http://bit.ly/2sz7vFb tel. +420 735 763 040 Josef Jankovský jjankvosky@csas.cz LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/josef-jankovsk%C3%BD1988/ tel. +420 603 250 296

Zpět na úvodní stránku