JUMPSHOT

Co by vás mohlo zajímat

Čím se vaše firma primárně zabývá?

Zpracování Big Dat, jejich vizualizace a obecně hledání souvislostí v datech. Nebo jinými slovy se snažíme zprostředkovat zákazníkům, co se děje na Internetu v určitém businessu nebo oblasti.

Jak vám do toho zapadá UX a jak je ve firmě vnímáno?

Mít hodně dat je dnes spíš výzva než výhoda – jak je vizualizovat tak, aby každému bylo na první pohled zřejmé, co se děje. Nebo co si z daného čísla, křivky grafu a podobně má odnést za závěr pro svůj business. Jumpshot má skvělá data, možná nejlepší svého druhu – takže jak je zprostředkovat srozumitelnou formou uživatelům?

Jakou vizi – cíl má vaše UX oddělení?

Dodat uživatelům produkt, u kterého si při pohledu do jeho dat řeknou „wow, takže tohle musím udělat!“, a tím pádem budou moci okamžitě reagovat. Nechceme dodávat jen „nějaká data a grafy“.

Co je pro vás v současnosti největší výzvou?

Kromě výše zmíněných způsobů, jak vizualizovat data, je to převážně nalezení cesty, jak realizovat všechny nápady, které naši produkťáci mají :-) Proto hledáme nové kolegy, kteří nám pomůžou nacházet chytrá a elegantní řešení. To je důležitý bod – nesnažíme se dělat věci hrubou silou, ale v rozumném počtu lidí udělat spoustu skvělých a nápaditých produktů.

Kolik vás v UX je a jak jsou jednotliví členové zaměření?

Vlastně nikdo a vlastně tak trochu všichni. Nemáme zatím žádného dedikovaného UX designéra, ale máme několik členů týmu se znalostmi a zkušenostmi z UX oblasti... ale především máme lidi s citem pro pěkné a účelné věci. Celkem je nás v tuto chvíli 10 inženýrů v Praze a máme 3 produktové manažery v San Franciscu.

S kým konkrétně bych se ve vašem oddělení setkal a pracoval?

Se všemi! Kromě sanfranciských produkťáků, se kterými se vídáme přes telekonference a párkrát do roka i naživo, jsme složení z frontend a backend vývojářů a QA. Spolupracujeme všichni opravdu těsně a napřímo, v tomhle u nás moc nehraje roli nějaká hierarchie pozic.

Co máte v plánu na nejbližší rok, abyste se vzdělávali a rozvíjeli své dovednosti a znalosti?

Plánujeme se zúčastnit konferencí, ale i absolvovat nějaké online kurzy.

Co je náplní práce lidí ve vašem týmu?

Dodávat skvělé produkty! :-) A dodávat je end-to-end, čili dostaneme nějakou myšlenku či sadu use-casů, ty připomínkujeme a diskutujeme a pak si navrhneme všechno od databází, přes serverová API, až po poslední pixel v UI.

Je to pro vás priorita, případně jak moc je důležitá?

Určitě! Věříme, že zůstat up-to-speed s aktuálními technologiemi a přístupy je pro start-up klíčové. Musíme dělat věci maximálně efektivně a schopnost nezůstat na místě je toho důležitá součást.

Hledáte teď aktuálně někoho do svého týmu a koho?

Ano, hledáme UI vývojáře s citem pro UX, kteří by rádi psali aplikace v Angularu a TypeScriptu, ale také backend vývojáře, kteří mají rádi Scalu. A v neposlední řadě i QA inženýry s chutí automatizovat. Navíc neplatí, že tyhle věci musíte umět, stačí ochota se je u nás naučit a zkušenosti z jiných jazyků a technologií.

Na koho se mám obrátit, pokud bych měl zájem o práci u vás?

Ideálně na naši recruiterku Verču: veronika.petrekova@jumpshot.com

Věříme, že přátelské pracovní prostředí je tou nejlepší motivací, takže pokud si to myslíte taky, máte rádi výzvy a je pro Vás důležitá vysoká speed-to-market, Jumpshot může být skvělá volba ;-)

Zpět na úvodní stránku