UX workshopy na UNIHUNTu 2018

V rámci 3. UNIHUNTu proběhnou ve stejný den 8. 12. i workshopy pro jeho návštěvníky. Nabídka workshopů je níže a postupně ji budeme doplňovat. Vstup na workshop bude zpoplatněný cenou 500 Kč, aby nedocházelo k tomu, že se nám zaplní jejich kapacita, ale lidé nakonec nedorazí. 

Pokud byste sami chtěli pro návštěvníky nějaký workshop zrealizovat, kontaktujte nás na e-mailu info@unihunt.cz.

Přihlášení na woprkshopy:

Aktuálně stačí zaslat e-mail na info@unihunt.cz s uvedením, na který workshop se chcete přihlásit.

Vypsané workshopy:

  1. Uživatelská zpětná vazba je základ UX. Zdokonalte se v jejím získávání. Účastníků: 6/16
  2. Zvědavost jako dovednost. Naučte se proniknout k podstatě věci pomocí otázek. Účastníků: 8/16
  3. Lean service design – pečlivý rozbor služeb vašeho projektu, který vás navede ke správným postupům Účastníků: 6/16

Workshop #1: Uživatelská zpětná vazba je základ UX. Zdokonalte se v jejím získávání

Proč se workshopu zúčastnit?

Pro koho to děláme?

Co si odnesete?

Průběh workshopu

Termín a čas

Workshop bude trvat zhruba 2 až 3 hodiny. Čas bude určený až po přihlášení dostatečného počtu účastníků. V případě zájmu se bude konat jak dopoledne, tak odpoledne.

Facilitátor

Sehraná dvojice Káťa a Eli, které se starají v Outboxers o hluboké poznání zákazníků. Mají za sebou množství hloubkových výzkumů, uživatelských testování nebo focus groups. Zpětnou vazbu jsou zvyklé sbírat po celé Evropě.

Workshop #2: Zvědavost jako dovednost. Naučte se proniknout k podstatě věci pomocí otázek

Proč se workshopu zúčastnit?

Čím vícekrát jste na tyto otázky odpověděli “Ano”, tím větší dává smysl se zúčastnit tohoto workshopu.

Co se bude dít?

Zamyslíme se nad tím, kde a kdy u lidí zaniká potřeba se ptát. Společně si vyzkoušíme několik způsobů, jak s otázkami v průběhu projektu pracovat. Naučíte se, jak se pomocí otázek uvolnit ze spárů groupthinku. Zkusíte si, jaké to je nepoužívat “Proč”. A v neposlední řadě zjistíte, co si dál přečíst, pokud vás tohle téma začne zajímat :)

O čem to nebude?

Abychom se dostali dostatečně do hloubky, necháme si ujít použití otázek v průběhu uživatelského výzkumu. To je téma samo o sobě. Ostatních aplikací jakými jsou například přijímací pohovory, koučování a obdobných se dotkneme jen zlehka.

Jsi zvědavý? Chceš se na něco zeptat?

Napiš mi na Slacku UXCZ nebo na petr.stedry@2fresh.cz.

Termín a čas

Workshop bude trvat zhruba 2 až 3 hodiny. Čas bude určený až po přihlášení dostatečného počtu účastníků. V případě zájmu se bude konat jak dopoledne, tak odpoledne.

Facilitátor

Petr Štědrý je designér. Digitálnímu řemeslu se věnuje už dvanáctým rokem a za tu dobu stavěl weby i aplikace – mobilní, desktopové i webové. Pracoval pro startupy, agentury i firmy jako HP Enterprise nebo MSD. Rád pomáhá firmám lépe pochopit své zákazníky a uživatele a vymýšlet koncepty nových digitálních produktů. Zapojil se také jako garant do nedávné výstavy "Za pixely". Baví ho také vzdělávání. Svoje zkušenosti předává dál už od roku 2011 a je zakladatelem platformy pro profesní rozvoj designérů UXWell.

Workshop #3: Lean service design – pečlivý rozbor služeb vašeho projektu, který vás navede ke správným postupům

Proč se workshopu zúčastnit?

Pro koho je workshop určený?

Průběh workshopu

Jelikož se sejdou lidé z různých společností, budeme improvizovat a pracovat na projektu Hlavní nádraží v Praze, který bude většina účastníků znát.   
1. část
Sestavíme vizuální prototyp všech služeb projektu. Určíme hlavního aktéra a podle jeho plánu vyznačíme cestu vhodně uspořádanými službami. Ty pak budeme různým způsobem hodnotit a diskutovat. 
2. část
Služby vylepíme na journey mapu a rozebereme je do hloubky. Vhodným způsobem vypíšeme jejich konkrétní uživatelské cíle (Jobs to be done). Budeme pracovat s emocemi a dojmy. Speciálním ohodnocením nadefinujeme nedostatky služeb. Promyslíme řešení problémů, jejich priority a konkrétní postup zlepšení. K věrohodnějšímu rozhodnutí využijeme improvizaci. Nakonec vymyslíme taková měření, aby projekt dlouhodobě fungoval.

Co si odnesete?

Termín a čas

Workshop bude trvat zhruba 2 až 3 hodiny. Čas bude určený až po přihlášení dostatečného počtu účastníků. V případě zájmu se bude konat jak dopoledne, tak odpoledne.

Facilitátor

Markéta Sandanusová pracuje třetím rokem jako UX Lead v online oddělení vydavatelství CZECH NEWS CENTER. Před deseti lety začínala jako interaktivní grafik (ČT24, Naše adresa, NewsLab). V roce 2014 přešla do vydavatelství CNC, kde pracovala jako grafik a programátor na webech a aplikacích interních titulů. Ale jelikož ji vždy bavila více grafika a design, začala se nakonec naplno věnovat UX. Ráda píše o akcích nebo tématech spojených s user experience a obecně získává praxi a zkušenosti, kde se dá.